המבוך האקולוגי - הפתרון המושלם לכאבי הראש של כל מנהל קייטנה
המבוך האקולוגי הינו מיזם אקולוגי ייחודי ויחידי מסוג בארץ ובעולם, שהוקם בשטח כפר הנוער עיינות בלב אזור שופע צמחים וחקלאות. המבוך האקולוגי מציע לקייטנות פעילות חינוכית וערכית מוצלחת, חוויה אתגרית יוצאת דופן, מקום שילדים רבים עדיין לא נחשפו אליו, נגישות קלה ובמרחק נסיעה קצר, רק קייטנה אחת בכל פעילות!
המבוך המרכזי בנוי ממשוכות צמחים מטפסים וצמחיה עונתית. הוא משתרע על שטח של כחמישה דונם ובנוי מקירות צומח עם אפשרות לראות ולהרגיש בטוח. המבוך בנוי מחומרים שנזרקו כפסולת על ידי אנשים ובאמצעות חשיבה אחרת, שימוש חוזר ועבודת כפיים שלי בלבד יצרו מתחם שהערכים משתקפים בכל פניה.
הפעילות מעבירה מסרים רבים כמו 'אל תסתכל בקנקן אלא במה שבתוכו' ו'מה שרואים מכאן לא רואים משם'. היא גורמת לכל משתתף להרגיש בעצמו למה משפטים אילו כל כך נכונים. במבוך מתגברים על אתגרים פיסיים ואתגרים מנטליים ומחשבתיים, כמו התמודדות עם דילמה, אכזבה והדרישה לקבל החלטות.
במבוך מפוזרים מכשולים, מעברים שונים, רטובים ויבשים, ומשימות שונות לביצוע. לפני הכניסה, כל ילד מקבל דף הפעלה עם מספר תחנות אותם הוא נדרש לאתר ולפענח - וכמו בכל חידה טובה, במבוך מפוזרים רמזים למספרי קוד שפותחים תיבות אוצר.
מטרת הפעילות במבוך היא הישג קבוצתי. הילדים פועלים בקבוצות קטנות אבל לכל אחד יש אחריות לשמור על חבריו ולנהוג על פי הכללים הנדרשים. להצליח לפתוח את כל תיבות האוצר כקייטנה הוא המסר שאני מעביר בסופה של הפעילות - חוזקה של קבוצה נמדד על פי החולייה החלשה, ובה יש לתמוך!
הפעילות במבוך מותאמת גם לילדים החל מגיל גן חובה. לילדים שאינם יודעים לקרוא קיימים דפי חידות מבוססי ציורים וצורות ודף משימות מותאם.
בתוכנית 3 חלקים:
♦ קליטת הילדים בחורשת הזיתים המוצלת, ארוחת בוקר, הסבר על המקום, כללי ההתנהגות בו,
והתחנות השונות שיעברו במסלולם.
♦ פעילות משימות במבוך ובלבירינט
♦ בהתאם לזמן הנותר התכנסות ועבודה בתחנות: יצירת חלילים, איך מציירים נמר (פעילות
העצמה)
חשוב לי להעביר את המסר כי הדרך חשובה מהתוצאה, לכן אני מתגמל כל משתתף על המאמץ שהשקיע.משך הפעילות: כשלוש שעות.במבוך חורשת זיתים מוצלת, תחנה רטובה ומתזי רסס של מים בכניסה. לאורך המבוך עצים המייצרים נקודות צל.
החל מהשעה עשר בכל יום יש רוח בעוצמה משתנה לאורך כל ימות השנה.
תשומת הלב המלאה היא לכם בלבד - בכל יום רק קייטנה אחת בלבד!
המבוך ממוקם בתוך מוסד חינוכי ועומד בתקני השמירה, הבטיחות והרישיון הנדרשים.

לקבלת מידע נוסף והצעת מחיר