הרצאות וסדנאות

הרצאות וסנדאות חדשנות בארגונים

DNA Business Innovation – חדשנות עסקית אורגנית

הרצאות וסדנאות "יש מאין" לפיתוח חדשנות, העצמה והנעה מחשבתית יצירתית מחוללת תוצאות. חוויה ואיכות שמגיעים עד אליכם לארגון. 

"לחדש או להתייבש?" כאילו שזו שאלה בעידן העסקים של היום. השינויים המהירים בסביבה העסקית מחייבים כל עסק להתאים עצמו במהירות למציאות חדשה. עסקים רבים משקיעים זמן וכסף רק כדי להדביק את קצב השינוי, אבל הם לא מובילים את השינויים. ואז הם מחמיצים אין ספור הזדמנויות, גורמים לעצמם נזקים והפסדים כספיים משמעותיים.

לא תמיד הדרך הקשה והמורכבת מובילה אותנו אל היעד. לפעמים דרכים יעילות וקלות יותר לחדשנות נמצאות במרחק קצר ממה שחושבים


החדשנות העסקית האורגנית – DNA Business Innovation

בכל תהליך ארגוני חייבים אסטרטגיה. אבל חוץ מלתכנן ולבנות אחת, צריך גם לתקשר, לשפר ולישם אותה במבנה הארגוני. לכן המבנה חייב להיות גמיש, כזה שמפשט עבודה ואת הגבולות שמוניעים מהעסק להתפתח. כדי ליצור שינוי במימדים האילו התרבות הארגונית מחייבת רתימה של כולם, ללא יוצא מהכלל.

כדי לפתח אסטרטגיה טובה נדרשת חדשנות מתמדת, כזו שניתן להשיג רק כדרך חיים ארגונית. כדי לייצר חדשנות שתתאם את קצב הדרישה נדרשים תהליכים פשוטים, ברורים וישימים. חדשנות היא חלק מה- DNA של כל עסק או ארגון - חלק מה- DNA, מתפקידיו וחובותיו של כל מנהל. 

אותה החדשנות דורשת משאבים, אך למזלנו רבים מהם כבר הושקעו, הם קיימים בארגון ונשאר רק רק ללמוד כיצד לזהות את הפוטנציאל הנוסף הגלום בהם. חשוב לדעת כיצד להשתמש באותם הכלים בדרך אחרת, יצירתית וחדשנית.

אני מאמין כי כולנו, עובדים ומנהלים, עם הידע והניסיון הספציפיים לתחום עיסוקנו, מהווים את גלגל התנופה שיכול להביא לשינוי. אני מזמין אותך לצאת מאזור הנוחות ולהתבונן על העסק שלך מבחוץ. בדרך חשיבה שונה, מיוחדת, באמצעותה תוכל לזהות הזדמנויות ואתגרים חדשים, וגם למצוא ולייצר פתרונות. ולבסוף גם להטמיע את התהליכים כדרך חיים ארגונית, כחלק אורגני מה- DNA  של העסק. 

אני מציע לך ארגז כלים מחשבתיים שישמשו אתכם שוב ושוב, ללא תלות בגורמים חיצוניים, באמצעות מה שכבר קיים בעסק שלך.


"לולאת החדשנות" – שמונת שלבי היסוד להטמעה וניהול חדשנות שיתופית אינסופית בארגון.

כדי לייצר חדשנות חייבים להשקיע אנרגיה בהטמעת תהליך חשיבה החוזר על עצמו שוב ושוב - לכן חייבים ליצור שפה משותפת ומסגרת מנחה ליצירת חדשנות אינסופית. כזאת שכל העובדים בארגון יכולים להבין בקלות ולאמץ ללא פחד. אם החדשנות הופכת למורכבת או נראית קשה מדי אז אנשים יפסיקו לרדוף אחריה, ובטח שלא ימהרו לתמוך בה.

 

חלק מהארגונים שמנסים להשיג את אותה החדשנות הופכים אותה למשימת פרויקט. אך גישת חדשנות כפרויקט תמנע מחדשנות להפוך אי פעם לדרך חיים בארגון או בעסק. במקום זאת חייבים לנקוט צעדים כדי למקם חדשנות כמשהו אינסופי, כחלק בלתי נפרד מה DNA של הארגון, עם שאיפה לעסוק בו בצורה מקצועית ולהצטיין בו.

 

כשנאמץ מספר שיטות עבודה קיימות של מצוינות בחדשנות ונוסיף להן כמה מרכיבים - נקבל מסגרת ארגוניות פשוטה שניתן להשתמש בה כמדריך ליצירת חדשנות ברת קיימא. כוחה של שיטת שמונת שלבי היסוד של תהליך יצירת חדשנות אינסופית מתבטא בהיותה מותאמת לארגון המתמקד במציאת פתרונות שהלקוחות צריכים - במקום להתמקד באיך לייצר מוצר מסוים.

 

אחרי שבחרתם לוותר על גישת "חדשנות כפרויקט", זו שמונעת מחדשנות להפוך אי פעם לדרך חיים בארגון, שיקלו להשתמש בלולאת שמונת שלבי היסוד של תהליך יצירת חדשנות אינסופית. הלולאה תעזור לכם לעגן ולאמץ שפה של חדשנות, כזו שתשפיע על תבנית החשיבה והלך הרוח של הארגון כולו. זו מסגרת תהליכית נהדרת כדי לעודד דיונים ושיח על חדשנות, להגביר ולמקסם את תפוקות החדשנות בארגון, ולהפוך את הארגון לרלוונטי יותר מתמיד. 

 

D:\פרסום\חדשנות אין סופית לרולאפ.jpg

      

ההרצאה מועברת בארגון עצמו ואינה מוגבלת בכמות המשתתפים

משך ההרצאה כשעה וחצי  

"רעיונות או לא להיות" 

סדנא להנבטה, פיתוח והאצת חדשנות.

כיצד להניע את גלגלי הצמיחה על ידי פיתוח חשיבה יצירתית וייצור רעיונות לחדשנות סדרתית ומתפתחת באמצעות משאבים הקיימים באירגונך ובזמן קצר

מאגר הרעיונות הגדול ביותר בכל עסק או ארגון נמצא ברוב המקרים בתוכו - ההון האנושי העובד בארגון. נקודת המוצא בסדנא היא שהעובדים מכירים את הצרכים, המגבלות, קהלי היעד, ואת הקיים והחסר טוב יותר מכל אחד אחר. לכל עובד פוטנציאל יצירתי משמעותי הגלום בו ומחכה להסרת החסמים. באמעצות הכשרה נכונה ויעלה ומעט עזרה בשחרור חסמי חשיבה ולימוד טכניקות שמעודדות יצירתיות - הם יפיקו בטווח קצר זרם רעיונות שיהוו בסיס לחדשנות.

בסדנה אעבור על מספר חסמי חשיבה מנטליים ונתרגל כיצד מתגברים עליהם בקלות. נלמד מודלים וכלים חדשניים המייצרים חשיבה יצירתית מתפתחת. הפעילות והאתגרים יחשפו את כלי החשיבה החשובים ויעבירו אותם באמצעות חוויה שהעובדים יזכרו גם הרבה מעבר לסיום הפעילות. 

נכיר את שיטת המרכיב הבודד ונעביר את המידע ל"הילוך גבוה" על ידי פתרון בעיה או אתגר של החברה עצמה. האתגר יועלה במפגש או יוכן מראש ונתמודד אתו באמצעות הכלים שנרכשו.

הסדנא או ההרצאה מועברים בארגון עצמו.

משך הסדנא כשלוש שעות ועד כ 30 משתתפים.

משך ההרצאה כשעה וחצי, ואינה מוגבלת בכמות המשתתפים.. 

*ההרצאה בניגוד לסדנה אינה כוללת הפעלות 

הסדנאות וההרצאות מועברות על ידי איציק מידן. יזם, INNOVATOR, מומחה לפיתוח חדשנות. יועץ מרצה ומלווה ארגונים, חברות, מנהלים ועובדים כיצד לשחרר את יכולת החשיבה היצירתית שבהם על מנת לייצר תרבות ארגונית של חדשנות המסתמכת בראש ובראשונה על המשאבים שהושקעו וקיימים כבר בארגון.